Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Згідно із проектом (реєстр №4540), до закону «Про судоустрій і статус суддів» повертаються два положення, які були в його первісній редакції. Так, нардеп пропонує поновити у ч.4 ст.122 закону речення, за яким «судді, які займають адміністративні посади в судах, секретарі судових палат не можуть бути членами ради суддів». Аналогічна норма повернеться і в ч.2 ст.127 закону, яка унеможливить обрання судового керівництва до складу Ради суддів України.
Новелою є обмеження для осіб, які займають адміністративні посади, обиратися чи призначатися до складу Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Для того, аби вимоги закону були виконані якнайшвидше, у «Перехідних положеннях» проекту застережено, що не пізніше 15 днів з дня набрання чинності цим законом мають пройти збори суддів, які визначаться з кандидатами у делегати на відповідні конференції. При цьому і тут встановлюється заборона на обрання осіб, які займають керівні посади. Більше того, пропонується навіть поширити таке обмеження на тих суддів, які займали керівні посади протягом останніх 3—5 років.
Відповідно проект зобов’язує конференції суддів сформувати нові склади рад суддів та обрати делегатів на з’їзд суддів України. Такий форум має відбутися упродовж 30 днів з дня набуття чинності законом, аби переобрати членів Раду суддів України відповідно до його вимог.
Яким чином і в які строки має змінитися склад ВККС та ВРЮ проект не визначає. Не містить він і пропозицій щодо внесення змін до самого закону про ВРЮ.
За матеріалами видання "Закон і Бізнес".