flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відвідувачів судових сайтів цікавлять не новини?

28 лютого 2014, 11:26

Рада суддів загальних судів підбила підсумки щомісячного моніторингу стану інформаційного наповнення веб-сайтів загальних судів. У січні суди приємно здивували: жоден з майже 700 судів не забув наповнити інформацією свою сторінку в Інтернеті та активувати розділ «Список справ, призначених до розгляду».

У рейтингу популярності веб-сайтів загальних судів (топ-50)за кількістю унікальних переглядів першу сходинку посідає веб-сторінка РСЗС: у січні її переглянули 16,5 тис. разів. На другому місці — сайт Ворошиловського районного суду м.Донецька (9744 перегляди), на третьому — Приморського райсуду м.Одеси (9219). Четверту та п’яту позиції в рейтингу займають Кілійський райсуд Одеської області (8763) та Каховський міськрайсуд Херсонської області (8664) відповідно.

До речі, згадані храми Феміди Одещини майже завжди опиняються в першій п’ятірці. Це говорить про те, що цікавість громадян до інформації, розміщеної на їхніх веб-сайтах, не зникає. Про популярність інтернет-сторінок інших судів такого не скажеш: одні «вилітають» з рейтингу, раптово з’являються в ньому; інші опускаються чи піднімаються на кілька сходинок.

Прикметно, що в топ-50 потрапляють веб-сайти судів, на яких пуб­лікується різна кількість новин. Так, на сторінці Ворошиловського райсуду м.Донецька було розміщено всього 8 повідомлень, Шевченківського райсуду м.Києва (6-а позиція в рейтингу) — 18, Апеляційного суду м.Києва (11-е місце) — 63.

Наприклад, Ковпаківський райсуд розмістив на своїй сторінці в Інтернеті 316 повідомлень. Проте веб-сайту цієї установи не вдалося потрапити до списку 50 найбільш відвідуваних. Про що це говорить? Про те, що популярність веб-сторінок храмів Феміди не завжди залежить від кількості новин.

Якими ж відомостями хотів зацікавити інтернет-відвідувачів Ковпаківський райсуд? «Здано звіти про стан здійснення правосуддя за 2013 рік», «Працівниками апарату суду складено залік щодо знання положень інструкції», «Із зали суду» — такі заголовки бачимо на веб-сторінці. Здебільшого новина — сухий факт: відбулося засідання, підбили підсумки, провели навчання.

Аналіз п’яти найбільш популярних сайтів судів показав, яка інформація цікава громадянам. Так, користувачі Інтернету небайдуже ставляться до розділу «Судовий збір». Це й не дивно, адже всім, хто подає позовну заяву, слід знати суму, яку необхідно сплатити за розгляд справи. Також у цій рубриці можна дізнатися, за подання яких заяв судовий збір не справляється та хто має пільги щодо його сплати.

Цікавляться громадяни і списком справ, призначених до розгляду. Тепер не потрібно йти, телефонувати до суду, аби дізнатися про час, дату розгляду справи. Необхідно просто зайти на веб-сайт храму Феміди та знайти потрібну інформацію.

Шукали інтернет-відвідувачі й зразки позовних заяв. Вони допомагають правильно скласти позовну заяву, зазначити в ній усі необхідні відомості. Не менш важливі для громадян розміщені на веб-сайтах судів зразки заяв про видання копії рішення, ознайомлення з матеріалами справи, про розгляд справи без участі однієї зі сторін тощо.

А от на розділ «Новини» «кликали» не так уже й часто. Можливо, судам потрібно переглянути підходи до подання інформації? Адже навіть у сухих статистичних даних можна знайти те, що обов’язково зацікавить відвідувачів.