Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Прес-служба Великоолександрівського районного суду повідомляє, що до 23 квітня 2019 року "Укрпошта" має привести процедуру направлення повідомлень судів рекомендованими листами, зокрема в частині відміток про причини їх невручення, у відповідність до вимог цивільного процесуального законодавства.
Така необхідність виникла внаслідок того, що з 28 грудня Правила вручення судових повісток змінено, однак "Укрпошта" систематично порушує правила їх вручення, залишаючи у скриньках адресатів повідомлення щодо зберігання листів на пошті, а потім повертає ці рекомендовані листи з відміткою "за закінченням встановленого строку зберігання" (після 5 днів). Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного пояснив, що така відмітка не є причиною невручення судового повідомлення. Ця відмітка не розкриває суті причини неможливості вручити адресату відповідний рекомендований лист. Отже, подібна відмітка не дає суду обґрунтованих процесуальних підстав для визначення факту належного повідомлення сторони у судовій справі, зокрема не визначає, чи адресат відмовився від отримання судового повідомлення, чи адресат відсутній, чи особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання.
Закон про поштовий зв'язок і Правила надання послуг поштового зв'язку не передбачають для судових повідомлень, направлених рекомендованим листом, довідки із зазначенням причини повернення - "за закінченням встановленого строку зберігання", яка засвідчується підписом працівника поштового зв'язку та відбитком календарного штемпеля. Зазначене за своїм сутнісним змістом не є причиною невручення, а є причиною повернення. При поверненні рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" мають зазначатись причини невручення, а не причини повернення.
Верховний Суд виніс окрему ухвалу, оскільки практика пересилання поштових повідомлень, яка склалась в "Укрпошті", призводить до суттєвих зловживань процесуальними правами з боку недобросовісних учасників судових спорів з метою затягування розгляду у судах, уникнення участі у судових засіданнях, або створення організаційно-процесуальних умов для скасування у майбутньому справедливих за суттю судових рішень.
В.о.прес-секретаря Волокітін А.О.
Суддя-спікер Сікора О.О.