Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Жодних правових заперечень з боку громадян щодо отримання повісток у вигляді СМС-повідомлення до судів не надходило. Про це йшлося під час оперативної наради з цього питання, яка відбулася в Апеляційному суді Автономної Республіки Крим.
Так, заступник голови Апеляційного суду АР Крим Андрій Мазниця акцентував увагу на впровадженні з 1 жовтня в усіх судах загальної юрисдикції послуги надсилання СМС-повідомлення учасникам процесу. Він довів до відома суддів нормативне регулювання даної послуги та зауважив, що апеляційним судом були розроблені відповідні пам’ятки із роз’ясненнями прав та обов’язків учасників судового розгляду цивільного та кримінального провадження.
Судові повістки про виклик до суду надсилаються учаснику процесу у вигляді СМС-повідомлення на вказаний у заявці номер мобільного телефону. Формування тексту, облік та надсилання здійснюється в автоматизованій системі документообігу. Для отримання повістки в електронній формі за допомогою СМС-повідомлення учаснику процесу потрібно подати до суду відповідну заявку, текст якої розміщений на офіційному сайті Державної судової адміністрації та Апеляційного суду АР Крим.
Своєю чергою керівники апаратів місцевих загальних судів автономії відзвітували про виконання наказу ДСАУ «Про реалізацію проекту щодо надсилання судами СМС-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження) у місцевих та апеляційних загальних судах» від 20.09.2013 №119 на даному етапі та поділилися першим досвідом запровадження цієї процедури.
«Вже найближчим часом представники першої інстанції звітуватимуть перед керівництвом апеляційного суду про кількість судових справ, у яких було застосовано процедуру надсилання СМС-повідомлення учасникам процесу», — повідомив заступник голови установи А.Мазниця.
За матеріалами видання "Закон і бізнес".