Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У продовження публікації від 05 липня 2018 року щодо підроблених судових повісток, з метою усунення будь-яких непорозумінь та захисту всіх верств населення від неправомірних дій з боку недобросовісних осіб, прес-служба Великоолександрівського районного суду публікує статтю, як відрізнити справжнє судове рішення від підробленого.
Кожне рішення, прийняте судом повинне відповідати вимогам процесуальних кодексів та інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України 17.12.2013 № 173 (далі Інструкція).
Будь-яке рішення суду в нашій державі повинно містити у верхній частині посередині аркушу паперу зображення малого гербу України. Отже будь-які інші позначки, наприклад, букви, зображення Феміди тощо, свідчать про несправжність такого документу.
Також кожне рішення має у верхньому правому кутку:
а) єдиний унікальний номер, який складається із коду суду, номеру по порядку, та року, в якому надійшли матеріали справи до суду, які пишуться через похилу риску( за новою інструкцією буду позначатися через крапку.) Приклад: ***/***/***, або ***.***.**
б) номер провадження, який складається із коду справи(по номенклатурі номерів справи), коду суду, номеру по порядку відповідного провадження, та року, в якому надійшли матеріали справи до суду, які позначаються через похилу риску( за новою інструкцією буду позначатися через крапку.) Приклад: ***/***/***/***, або ***. ***.***.***
Нижче посередині аркушу паперу міститься назва процесуального документа, де обов’язково зазначається словосполучення «ІМЕНЕМ УКРАЇНИ».
Приклад: «Вирок Іменем України», «Рішення Іменем України», тощо.
Потім зазначається дата проголошення рішення суду, назва суду із зазначенням ПІБ головуючого-судді, ПІБ секретаря судового засідання та учасників судового розгляду, місця проведення судового засідання та короткий зміст суті справи, що розглядається.
Після вступної частини рішення, міститься слово «встановив», після якого зазначено обставини, які були встановлені під час розгляду справи та підстави прийнятого рішення.
Нижче знаходиться резолютивна частина рішення суду, яка має бути відокремлена словом «Вирішив», або «Ухвалив». У резолютивній частині зазначається вирішення по суті справи, яке судом розглядалось з обов’язковим зазначенням строку, порядку оскарження рішення та набуття ним чинності.
Рішення суду має бути підписано особисто суддею, головуючим по справі. Крім того, у нижньому правому кутку рішення має бути штрих-код.
Сторонам по справі судом направляється копія рішення, як такого, що набрало законної сили. В окремих випадках може бути направлено і таке рішення, яке не набрало законної сили.
Відповідно до п. 13.7. Інструкції, копії судових рішень мають бути належним чином оформлені та засвідчені відбитком гербової печатки суду. Якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на п'ять проколів, а на зворотному боці останнього аркуша - скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду, із зазначенням кількості зшитих аркушів.
Отже будь-яка копія рішення засвідчується відбитком гербової печатки відповідного суду, який виніс таке рішення.
У разі отримання незрозумілих документів, начебто винесених судом, у разі, якщо особа, яка їх отримала, в суд не викликалася, то перш за все треба перевірити реквізити. Якщо документ не відповідає вищезаначеним вимогам, то це свідчить про його несправжність.
Якщо ви вважаєте, що стосовно вас або інших осіб вчинається кримінальне правопорушення з використанням підроблених документів, то ви маєте право звернутися до поліції із повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Суддя-спікер Сікора О.О.
Прес-секретар суду Волокітін А.О.