Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На засіданні Ради суддів під час обговорення питання внесення змін до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, йшлося про питання щодо офіційних сайтів судів.
Зокрема, член РСУ, суддя Київського апеляційного адміністративного суду Євген Мєзєнцев звернув увагу у проекті документа на «абсолютний монополізм ДП «Інформаційні судові системи» на всі майнові права інтелектуальної власності на комп'ютерне забезпечення».
«Погоджуюся, що майнові права інтелектуальної власності на комп'ютерні програми для організації авторозподілу, документообігу, кадрового, фінансового та статистичного обліку, відеофіксації мають належати одному ключовому органу. Але в проекті положення мова йде і про права на веб-сайти», – наголосив Є.Мєзєнцев.
Він нагадав, що багато апеляційних судів приділяють велику увагу власним сайтам. «Наприклад, Київський апеляційний адміністративний суд, Вінницький апеляційний адміністративний суд мають сайти, розроблені на дуже високому рівні. Знищити ці напрацювання і віддати новій системі... Чесно кажучи, не те, що шкода... Чи є сенс втрачати всі ці напрацювання? У першу чергу – інтелектуальні», – зауважив член РСУ.
Він запропонував обговорити можливість того, аби прибрати з положення норму про виключність майнового права інтелектуальної власності принаймні на веб-сайти.
Однак, іншої думки дотримується вище керівництво судової системи України.
За свого часу, ще попередній Голова РСУ Валентина Сімоненко зазначала: «Є сайти судів на веб-порталі «Судова влада». Це власність держави. Є сайти, які певний суд сам собі розробив. Це не є офіційним сайтом суду. Бо офіційні сайти – це ті, що розміщені на веб-порталі «Судова влада». У положенні йдеться про офіційні сайти».
У свою чергу голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк звернув увагу на те, що неофіційні сайти судів узагалі не можуть існувати. «Суд є державною установою. Жодних неофіційних сайтів у суду по природі не може бути. І ніколи не буде», – наголосив очільник ДСАУ.
Його позицію підтримав і в.о. директора ДП «Інформаційні судові системи» Дмитро Дубінко. «Жодним законом суду не надана можливість мати власний сайт. Його може мати виключно Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів. І все. Суди мають веб-портал. Всі органи системи правосуддя, крім двох, зазначених вище, повинні мати свій сайт виключно у складі веб-порталу «Судова влада», права на який належать ДСАУ. Тут не може бути жодних роздумів. Інакше це вже порушення Конституції», – переконаний Д.Дубінко.
У свою чергу, прес-служба Великоолександрівського районного суду Херсонської області підтримує позицію Державної судової адміністрації України, щодо офіційних сайтів судів. Зокрема, ми вважаємо, що не можна бути повністю впевненим у достовірності або точності інформації, розміщеній на сайті, який не є офіційним. Так само і посилатись на таку інформацію в роботі неможливо.
У Великоолександрівського районного суду Херсонської області є офіційний сайт, інформації якого Ви можете повністю довіряти, і прес-служба суду вдячна Вам за те, що приділили увагу нашому сайту.
Прес-секретар суду А.О. Волокітін
Суддя-спікер О.О. Сікора