Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховна Рада України опублікувала підписаний 22 листопада Президентом Петром Порошенком Закон №6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Гражданського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».
Ознайомитися з текстом закону можна за посиланням.
В даний час, в результаті великого навантаження на сервер, сторінка недоступна: «У зв'язку з великим навантаженням на сервер пошукової системи «Законодавство України» (або за інших технічних причин) доступ до цієї сторінки тимчасово обмежений. Почекайте деякий час або скористайтесь «дзеркалом» - іншим вільним сервером... Адміністратор».
Варто відзначити, що Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів і покликаний привести українські правила судочинства у відповідність з кращою європейською та міжнародною практикою. Це найбільш комплексне реформування процесуального законодавства за останні 26 років.
Даний закон передбачає введення електронного суду та дозволить суддям керуватися виключно нормами Конституції, минувши інші закони. Також норми цього закону розширюють способи судового захисту та доказування засобів у судовому процесі.
Також повідомлялося, що суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду, член Ради суддів України Богдан Монич зазначив, що не вбачає особливих проблемних моментів у проекті Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім цього, глава Асоціації суддів господарських судів, голова Одеського апеляційного господарства Наталія Богацька розповіла, що проект ГПК України зазнав найбільших змін серед усіх нормативних актів.
Також в.о. голови Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Андрій Іванов розповів про новий Господарський процесуальний кодекс.
До них приєднався суддя Ленінського районного суду Дніпра Дмитро Мовчан, розповівши, що нові процедурні кодекси містять ряд нових для українського судочинства інститутів.
За матеріалами «Судово-юридичної газети»