Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Комплекс таких послуг включає інструменти адміністрування бізнесу: електронна ідентифікація (BankID, MobilD), електронний підпис, електронна печатка, позначка часу, електронна рекомендована поштова доставка, фейк-контроль електронних ресурсів.
Передбачено, що за держрегулювання цієї сфери будуть відповідати Кабмін, спеціальний центральний орган і Національний банк.
Згідно з прийнятим документом, користувачі електронних довірчих послуг мають право вибирати, хто буде їм надавати такі послуги. Також вони мають право звертатися з заявою про скасування, блокування або поновлення свого сертифіката відкритого ключа.
При цьому користувачі зобов'язані забезпечувати неможливість доступу сторонніх до свого ключу. А також негайно повідомляти тому, хто надає електронні послуги про підозру або факт компрометації особистого ключа. Ті, хто надає послуги, зобов'язані забезпечити захист персональних даних користувачів.
Закон вступає в силу через рік після публікації. Як пояснив, представляючи документ, глава парламентського комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко, вже існуючі акредитовані центри сертифікації ключів автоматично вносяться в довірчий список, електронні цифрові підписи і сертифікати відкритого ключа використовуються до завершення терміну їх дії, але не довше двох років з дня вступу в силу Закону.
За матеріалами Espreso.TV