Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Згідно ст. 55 КПК України, кожна особа, яка потерпіла від злочину, може звернутись із відповідною заявою про вчинення щодо неї кримінального правопорушення.
Після проведення досудового розслідування, матеріали справ передаються на розгляд до суду. Під час розгляду, лише всебічно дослідивши докази по справі, допитавши винних, потерпілих та свідків суддя, головуючий по справі, зможе винести законне й обґрунтоване рішення.
Однак, на сьогоднішній день склалася ситуація, коли особи, потерпілі від злочинів, без поважних причин не з’являються на судові засідання.
Так, наприклад, потерпілий від злочинів громадянин Х. з смт. Біла Криниця, без поважних причин не з’являвся по двом кримінальним справам на засідання чотири рази. І це при тому, що кожного разу він був належним чином повідомлений за допомогою судових повісток, що підтверджується відповідними повідомленнями про доставку. Окрім цього, можна навести й багато інших подібних випадків.
Тобто, потерпілі, які звертаються за захистом до поліції, потім фактично не зацікавлені у відстоюванні своїх інтересів у суді та покаранні винних. Але ж без участі потерпілих осіб розгляд справ неможливий, а відтак суд не може винести обґрунтоване рішення. Це призводить до відкладення судових засідань на наступну дату, що, в свою чергу, призводить до затягування розгляду справ. Вони залишаються нерозглянутими, накопичуються і врешті-решт така ситуація паралізує роботу суду.
У законодавстві відсутнє таке поняття, як «привід потерпілого», так як воно розраховане на свідомих громадян, що потерпіли від злочинів і відповідно передбачено, що вони зацікавлені самостійно з’являтись на судові засідання.
Разом тим, згідно вимог ст. 185-3 КУпАП, законодавством передбачено адміністративну відповідальність. Це стосується всіх категорій кримінальних справ. Таким чином, суд може застосувати санкції відносно потерпілих осіб, які ухиляються від явки до суду.
Прес-служба
Великоолександрівського районного суду