Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Про це йдеться у відповідній постанові уряду № 301 від 26 квітня 2017 року, розміщеній на сайті урядового порталу.
У документі зазначається, що саме ВНЗ, які здійснюють підготовку в сфері публічного управління та адміністрування, можуть надавати платні послуги з проведення атестації та видачі за її результатами свідоцтва про вільне володіння українською мовою.
З цієї метою у ВНЗ будуть збирати атестаційні комісії у складі трьох членів і голови, які мають вищу освіту за спеціальністю "філологія", при цьому один з них повинен мати ступінь не нижче доктора філософії.
Атестацію вирішили розділити на дві частини - письмову та усну. Перша триватиме годину і включатиме у себе тест і переклад тексту, який стосується публічного управління. Усна частина триватиме до 45 хвилин і представлятиме собою ділову розмову на заданий сценарій та повідомлення-презентацію на певну тему.
Вільне володіння державною мовою без фактичної здачі письмової та усної частини атестації можна безкоштовно підтвердити шкільним атестатом з оцінкою 5 (або 10, якщо атестат отриманий після 2000 року) за вивчення української мови, дипломом про вищу освіту з оцінкою "відмінно" за українську мову або за спеціальністю філологія.
При цьому посвідчення про володіння державною мовою діє безстроково.
За матеріалами "Espreso.TV"