flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Чи може суддя вести власний блог?

18 листопада 2016, 09:33

Новий стандарт відкритості судової влади. Чи може суддя вести власний блог?

Як і обіцяв журналістам Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк минулого літа, Вища рада юстиції відкрита до усіх ініціатив з комунікації. Втілюючи нашу стратегію прямого спілкування, напередодні презентації видання «Коментар до кодексу суддівської етики» (де вперше було відображено правила поведінки судді у соцмережах) у Вищій раді юстиції пройшла непроста дискусія щодо того, чи мають право судді та представники системи правосуддя вести власні блоги у соціальних мережах?

Члени Ради охоче обмінялися думками та пересторогами із журналістом, блогером Андрей Уманец, натхненником ідеї виходу суддів на пряму комунікацію із суспільством, та Valeriia Rybak, координатором проекту «Суд людською мовою», керівником ГО «Вектор прав людини».

Якими є межі публічності життя судді? Чи повинен суддя залишатися безстороннім учасником не лише процесу, а й інших суспільних відносин? Як судді захистити репутацію від огульної критики та агресивних атак у соцмережах? Що і як можуть коментувати судді на Фейсбук, які фото чи відео розміщувати, і за яких умов це може загрожувати авторитету правосуддя та професії, а то й просто чи стане підставою для відводу судді у процесі?

Судді України сьогодні здійснюють чимало зусиль, аби їх робота, рішення, які вони приймають, кожен крок втілення нових законів, впровадження змін в середині судової системи стали відомими і зрозумілими суспільству.

Утім, і суспільство, і судді продовжують з великими пересторогами, недовірою, шаблонами спостерігати одні за одними. Ця зустріч зрушила цілий пласт питань, відповіді на які вже настав час дати і українським суддям та журналістам.

За матеріалами "Вищої ради юстиції"