flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

6 жовтня відбувся тренінг для прес-секретарів

08 жовтня 2016, 12:23

06 жовтня 2016 року в м.Херсон відбулась конференція-тренінг для осіб, що виконують обов'язки прес-секретарів судів Херсонської області, яка була організована Громадською організацією «Вектор прав людини» та Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні за сприяння Територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області.

Тема даного заходу: «Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади». Тренерами виступили:

  • Валерія Рибак, директор ГО «Вектор прав людини», координатор проекту «Суд людською мовою»;
  • Ольга Какауліна, співробітник прес-центру судової влади України;
  • Анастасія Розлуцька, координатор проекту Єдиного веб-порталу використання публічних коштів: «Edata»;
  • Олесь Курівчак, провідний ІТ спеціаліст Комерційної агенції цифрових технологій «Pulsarfour», член правління ГО «Вектор прав людини».

На тренінгу були присутні представники майже всіх судів Херсонщини. Від Великоолександрівського районного суду брав участь у тренінгу заступник керівника апарату - Волокітін Андрій, який з 2013 року виконує обов'язки прес-секретаря суду.

Розпочався захід з вітального слова  заступника начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області  - Гусейнова Анатолія Кімаловича.

Під час тренінгу розглядались питання та шляхи взаємодії представників судової влади з представниками засобів масової інформації, відвідувачами суду та громадськими організаціями, зокрема:

  1. Поняття та загальні аспекти прав людини. Право на справедливий суд. Поняття та роль громадського контролю у роботі суду.
  2. Обов'язки прес-секретаря суду. Законодавча база щодо роботи з громадськістю, з журналістами та оприлюднення інформації.
  3. Комунікативні інструменти в роботі судів.
  4. Як використовувати комунікативні інструменти в роботі судів на практиці.

Також, в ході заходу в змодельованих тренерами ситуаціях учасники на практиці втілювали набуті нові знання та навички.

Після закінчення тренінгу «Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади» учасники подякували тренерам за те, що вони поділилися власними досвідом та навичками в роботі. Хотілося б, щоб такі заходи відбувалися частіше.

Слід зазначити, що тренінг був організований дуже якісно, а навчальна інформація виявилась досить цікавою. Подібні заходи сприяють формуванню культури конструктивного діалогу між представниками судів та громадою, підвищенню правової обізнаності населення та довіри до суду, а також зниженню соціальної напруги та попередженню конфліктних ситуацій у судах.