Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Змінами поточного цивільного законодавства ч.3 ст.122 Цивільно-процесуального кодексу України (ЦПК), на сільські та селищні ради покладено обов'язок надання інформації про місцепроживання (перебування) фізичної особи. Така інформація має бути надана на відповідне звернення суду, протягом трьох днів з моменту його отримання відповідним органом реєстрації місцепроживання та перебування особи.
Разом з тим, як свідчить судова практика, такі відповіді на запити, як правило, до суду не надходять. Що в свою щергу в подальшому негативно впливає на терміни розгляду справ. Маємо зазначити, що відповідальність за несвоєчасність надання відповіді передбачена ч.1 ст.185-3 ЦПК.
Що стосується санкцій за порушеня даної статті, то вони виражаються в накладенні штрафу від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 - 1700 гривень). Така ж відповідальність покладена на позивачів, відповідачів, обвинувачених, свідків або потерпілих у разі їх неявки до суду.
Додатково розяснюємо, що на сьогоднішній день, згідно закону ВРУ від 07.07.2016р., з першого серпня викладено в новій редакції статтю 130 КУАпП, зокрема її частину першу, щодо покарання водіїв за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння, передбачено накладення на водіїв штрафів у розмірі 600 неоподаткованих мінімумів громадян, а саме 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.
Таким чином, якщо громадянин вирішив створити собі проблеми, хильнувши чарку перед початком керування траспортним засобом, то саме на нього чекають такі санкції, без альтернативи. Штраф та позбавленя водійських прав.
Коваль В.О.,
Голова Великоолександрівського
районного суду Херсонської області