Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
28 лютого 2013 року судді Великоолександрівського районного суду прийняли участь у семінарі апеляційного суду Херсонської області з проблемних питань практики застосування норм Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України.
Для проведення періодичного навчання згідно Графіка підготовки суддів та працівників апаратів судів на 2013 рік прибули директор Севастопольського регіонального відділення Національної школи суддів України - Омельченко Анатолій Федорович, викладач Севастопольського регіонального відділення Національної школи суддів України - Рахненко Ольга Василівна, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського кандидат юридичних наук, доцент - Михайлов Михайло Анатолійович, доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського кандидат юридичних наук, доцент - Омельченко Тарас Володимирович.
Відкриваючи семінар, голова апеляційного суду Херсонської області Олександр Іванович Коровайко акцентував увагу присутніх на тому, що підтримання високого рівня компетентності є обов’язком кожного судді, а відтак закликав вживати заходів для забезпечення належного кваліфікаційного рівня судді й активно використовувати передбачене законом право судді на підвищення професійного рівня шляхом проходження підготовки і підвищення кваліфікації та побажав всім плідної роботи.
Першою перед присутніми виступила Ольга Рахненко з лекцією на тему: «Загальні засади призначення покарання в рамках Кримінального кодексу України». Так, виступаюча зупинилась на основних принципах призначення покарання, особливостях призначення покарання за сукупністю злочинів і вироків та обставинах, що пом'якшують і обтяжують покарання. Проаналізувала також і основні помилки, які допускають судді при призначенні покарання, з урахуванням практики Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ і Верховного суду України.
Далі, як і було передбачено порядком денним, Михайло Михайлов провів лекцію-відеопрезентацію на тему: «Проведення негласних слідчих дій та використання їх результатів в доказуванні», в якій звернув увагу присутніх на поняття негласних слідчих дій та їх види, а також докладно висвітлив питання отримання дозволів на проведення негласних слідчих дій та організації їх проведення. Окремо доповідач проаналізував порядок фіксації результатів негласних слідчих дій та вивчення отриманих відомостей.
З темою «Новий Кримінальний процесуальний кодекс України: проблеми загальної частини» виступив Тарас Омельченко. Доповідач проаналізував суперечливі питання правової регламентації джерел кримінального процесуального законодавства, звернув увагу на існуючі проблемні питання практичного застосування норм Кримінального процесуального кодексу. Зокрема, було вказано на деякі існуючі недоліки у слідчій практиці щодо оформлення протоколів про затримання підозрюваного та повідомлення про підозру. Окрім того, доповідач докладно висвітлив суперечливі питання, що виникають у судово-слідчій практиці, стосовно правильного визначення юридичного факту виникнення процесуальної фігури підозрюваного.
В ході семінару судді першої та апеляційної інстанцій мали змогу звернутися із запитаннями до лекторів та отримати на них компетентні відповіді, а іноді навіть і подискутувати з приводу деяких питань.
Закриваючи захід, заступник голови апеляційного суду Херсонської області Сергій Лободзінський подякував викладачам за отриманні знання та висловив сподівання на подальшу співпрацю з Севастопольським регіональним відділенням Національної школи суддів України.
По закінченню періодичного навчання директор Севастопольського регіонального відділення Національної школи суддів України Анатолій Омельченко суддям - учасникам семінару вручив Сертифікати Національної школи суддів України про участь у семінарі.
Паралельно з семінаром для суддів пройшла підготовка секретарів судового засідання місцевих судів на тему: «Фіксування судового процесу технічними засобами згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України», яку провів керівник служби регіональної інформаційно-технічної підтримки судових процесів у м. Севастополі, викладач Севастопольського регіонального відділення Національної школи суддів України - Баландін Федор Олексійович.
Під час занять викладач розповів про історію розвитку засобів для технічної фіксації судового процесу і особливості використання програмно-апаратних комплексів „Оберіг” та „Камертон” у фіксації судового процесу, докладно зупинився на змінах в “Інструкції про порядок фіксування судового процесу технічними засобами” та особливостях ведення судового процесу із застосуванням системи відеоконференцзв’язку згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України.
Після закінчення підготовки всім секретарям судового засідання було вручено Сертифікати Національної школи суддів України про проходження навчання.