flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді Верховного Суду України не вдоволенні шельмуванням їх діяльності в ЗМІ

08 вересня 2015, 10:35

Громадянам України потрібен правовий захист, а державі - правовий порядок. Забезпечити такі основні засади функціонування держави без судової влади неможливо. Водночас безпідставне, відверте та публічне шельмування судів і суддів - це дискредитація всієї влади загалом, а не тільки судової. На цьому наголошується у відкритому зверненні, прийнятому на зборах суддів Верховного Суду.

У зверненні відзначається, що протягом останніх кількох років медіа-простір періодично рясніє публічними звинуваченнями на адресу судів і суддів, а ухвалені ними рішення коментуються в негативному світлі. «Увесь негатив більшою мірою відбувається знеособлено й загалом щодо судової системи: без указівки на конкретні факти й докази, без офіційного підтвердження, без з’ясування

об’єктивної істини, без намагання розібратися в тій чи іншій ситуації», — констатується у документі.

Судді ВС наголошують: «якщо такі заяви роблять представники громадськості, це ще можна зрозуміти, проте подібні висловлювання з боку представників влади, вищих посадовців неприпустимі в цивілізованому суспільстві».

Збори закликали високопосадовців, політиків і громадськість припинити безпідставні звинувачення в непрофесіоналізмі та корупції всіх без винятку суддів, усієї судової системи. «Це несправедливо стосовно власних співвітчизників, суддів і безвідповідально стосовно всього українського суспільства», — підсумовується у зверненні.

Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі ВС, також збори обрали делегатів ХІІІ з’їзду суддів. Верховний Суд на цьому форумі представлятимуть:

Леонід Глос — від Судової палати у кримінальних справах,

Володимир Гуль — від Судової палати у господарських справах;

Валентина Сімоненко від Судової палати ВСУ у цивільних справах.

Крім того, збори вирішили підтримати кандидатуру секретаря Судової палати в адміністративних справах ВС Віктора Кривенка для призначення на посаду судді Конституційного Суду. Нагадаємо, що раніше намір позмагатися за цей портфель озвучив суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук.

До речі, у Верховному Суді фактично з’явилося ще 4 вакансії. Так, Пленум ВС вивів зі складу Судової палати у кримінальних справах Анатолія Скотаря та Тетяну Таран, із Судової палати у господарських справах — В.Гуля, а із Судової палати у цивільних справах Людмилу Григор’єву. Усі вони досягли 65-річного віку. Отже тепер кожен шостий суддя ВС не може здійснювати правосуддя, але не звільнений із посади. Причому найгірша ситуація — у «цивілістів», яких залишилося лише 7, включаючи Голову ВС Ярослава Романюка та голову Ради суддів В.Сімоненко.