Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Шановні громадяни, нагадуємо, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції», внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про судоустрій та статус суддів». Крім того, нормами статті 336 Кримінального процесуального кодексу України встановлений чіткий порядок та зазначені основні умови проведення судових засідань в режимі відеоконференції з можливістю обміну аудіо- та відеоінформацією в реальному часі.
Таким чином, відповідно до вказаних змін, сторони, інші учасники судового процесу, які не мають можливості безпосередньо узяти участь у судовому засіданні за станом здоров’я, у зв’язку з перебуванням в іншому населеному пункті, з утриманням під вартою або з інших поважних причин, можуть подати клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, з усіма правами та обов’язками, передбаченими відповідним процесуальним законодавством.
Також, суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
В клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Хід і результати процесуальних дій проведених у режимі відеоконференції фіксуються судом, який розглядає справу (кримінальне провадження) за допомогою технічних засобів відеозапису. Крім того, учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені діючим законодавством.
В разі якщо особа, яка подала клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, сама з’явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.
Участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції може відбуватися під час розгляду справ у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та перегляду справ Верховним Судом України.