flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Депутати одобрили початок нової перевірки суддів

11 квітня 2014, 09:37

З моменту набуття чинності прийнятого Верховною Радою Закону "Про відновлення довіри до судової влади України", починається процес люстрації суддів. Після цього вважатимуться звільненими від своїх посад усі судді, що обіймають адміністративні посади (голови вищих спеціалізованих судів, їх заступники і секретарі судових палат вищих спеціалізованих судів, голови апеляційних судів, їх заступники і секретарі судових палат апеляційних судів, голови місцевих судів і їх заступники) в судах.

Одночасно будуть розпущені склади ВККС, що діють на сьогодняшній день, і ВРЮ, а їх члени будуть позбавлені права обіймати аналогічні посади у відповідних органах нового скликання.

Крім того, буде створена Тимчасова спеціальна комісія для перевірки суддів загальної юрисдикції, яка складатиметься з 15 членів. Верховний Суд, Верховна Рада і Урядовий уповноважений по антикорупційній політиці призначають по 5 членів Комісії. Ця Комісія діятиме при ВРЮ.

Передбачено, що перевірка суддів повинна проводитися впродовж року з моменту формування складу Комісії.

Заяви про проведення перевірки індивідуально певного судді (суддів) можуть бути подані юридичними або фізичними особами в Комісію впродовж 6 місяців з моменту публікації в газеті "Голос України" повідомлення про її створення.

Суддя загальної юрисдикції підлягає перевірці у випадку, якщо їм були прийняті рішення про обмеження прав і свобод громадян на проведення мітингів в період з 21 листопада 2013 р., а також ряд інших рішень, прийнятих в той же часовий період (обрання застережних заходів до мітингуючих, приміром). Крім того, судді загрожує перевірка за рішення, відносно яких ЕСПЧ констатував порушення Україною Конвенції про захист прав людини; рішення, пов'язані з проведенням виборів у ВР сьомого скликання, тощо.

За результатами перевірки суддів Тимчасовою спеціальною комісією приймається укладення. Таке укладення комісії про порушення суддею присяги є обов'язковою для розгляду Вищою радою юстиції.

Укладення про порушення суддею присяги разом з матеріалами перевірки спрямовується ВРЮ для прийняття нею рішення в строк не більше 3 місяців з моменту отримання.

Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН