flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історична довідка

Великоолександрівський район розташований у верхній західній частині правобережної Херсонщини. На півночі межує з Високопільським і Нововоронцовським районами, на сході і півдні з Бериславським районом Херсонської області, заході з Березнегуватьським і Снігурівськими районами Миколаївської області. Територією району протікає річка Інгулець.

Район характерний горбистим рельєфом, досить привабливий у будь-яку пору року. На його території знаходиться багато історичних пам'яток, що свідчать про буремне минуле, які викликають інтерес у любителів історії та краєзнавства.

Районний центр: селище міського типу Велика Олександрівка.

Населений пункт заснований у 1784 році вихідцями з Полтавщини і Чернігівщини. Спочатку його було названо Новоолександрівкою. В 1803 році з Чернігівської і Київської губерній сюди прибули нові партії поселенців, які заснували трохи нижче за течією Інгульця нове поселення, яке дістало назву Мала Олександрівка, а попередня Нова Олександрівка була перейменована у Велику Олександрівку. Про історію району розповідають документи і експозиції районного народного історико-краєзнавчого музею, який відкритий у райцентрі 8 травня 1980 року.

У 1860 році Велика Олександрівка була віднесена до розряду містечок і стала центром Олександрівської волості Херсонського повіту.

23 грудня 1918 року у Великій Олександрівці обласний селянський з'їзд підтримав Директорію і петлюрівський рух. У роботі з'їзду взяв участь військовий штаб Великої Олександрівки. Головував на з'їзді Соболєв.

Під час Великої Вітчизняної Війни із приходом Південної Похідної групи ОУН (р) на Херсонщину під керівництвом М. Сидора-«Чорторийського» було створено українську адміністрацію у м. Новоолександрівську і Давидів Брід. ОУН тут проявила велику активність, що дуже занепокоїло німецьку адміністрацію. Як наслідок, групу Чорторийського було ліквідовано.

3 березня 1988 року Білоусівську сільську раду передано до складу Великоолександрівського району з Березнегуватського району Миколаївської області.

Із пам'яток архітектури, які охороняються державою, на території району знаходяться будова і гребля Великоолександрівської ГЕС на річці Інгулець — одна із перших в Україні, побудована в 1928 році за планом ГОЕРЛО. На полях району багато курганів — ровесників єгипетських пірамід.

Великоолександрівський районний суд Херсонської області діє на підставі Закону України від 07.07.2010 року № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" і є одним із судів загальної юрисдикції в судовій системі Україні.

До його складу входять голова суду та 3 судді. Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату.

Законом визначено такі повноваження суду: розгляд справ відповідно до процесуального законодавства; ведення судової статистики, здійснення інших повноважень, передбачених законодавством.

Великоолександрівський районний суд Херсонської області є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності. Зокрема, суд розглядає кримінальні, цивільні, адміністративні, справи про адміністративні правопорушення, а також інші справи, розгляд яких передбачено Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним процесуальним кодексом України.

Очолює Великоолександрівський районний суд - голова суду. Голова суду представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами; контролює ефективність діяльності апарату суду; забезпечує виконання рішень зборів суддів; контролює ведення в суді судової статистики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства; здійснює інші передбачені законом повноваження.

Контактна інформація:

Адреса: 74100, Херсонська область, смт Велика Олександрівка, вул. Ярмаркова, 11.

Веб-сайт: http://vo.ks.court.gov.ua

E-mail: inbox*vo.ks.court.gov.ua

Телефон: (05532) 2-12-58, Факс: (05532) 2-12-58