flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок звернення громадян до суду з позовними заявами

 
Порядок звернення громадян до суду з позовними заявами:
 

        Для захисту своїх прав громадяни звертаються до суду, з позовними заявами (які повинні відповідати вимогам ст. 119 «форма і зміст позовної заяви» Цивільно-процесуального Кодексу України), до яких додаються копії документів, що підтверджують обставини, вказані в позовній заяві. Перелік таких документів міститься у ст. 120 ЦПК України. Кількість копій позовної заяви та додатків визначається за кількістю відповідачів по справі (якщо в заяві вказаний один відповідач, то в двох примірниках, тобто один для розгляду в суді, інший направляється відповідачу для ознайомлення). До позовів повинні бути також прикріплені квітанції про сплату судового збору (Закон України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI).
        Позовні заяви здаються безпосередньо в районні суди, але у вийняткових випадках можуть направлятися й поштою.
        Прийом позовних заяв, та інших документів здійснюється у канцелярії Великоолександрівського районного суду Херсонської області протягом усього робочого дня.

Контактні телефони канцелярії, помічників суддів: (05532) 2-12-58.

        Після відповідної реєстрації, з дотриманням порядку, встановленого частиною 2 і 3 ст. 11-1 ЦПК України, справа передається до судді, який вивчивши матеріали справи, виносить ухвалу про відкриття провадження по справі (або ухвалу про залишення без розгляду, якщо подана заява не відповідає вимогам законодавства). Для повідомлення осіб, які приймають участь у розгляді справи, секретар судового засідання на адреси сторін відправляє судові повістки, в яких повідомлено дату та час розгляду справи. Після розгляду справи по суті, суд виносить відповідне рішення, постанову або ухвалу, яку оголошує в залі судового засідання.
        Рішення набуває законної сили через 10 діб, в разі незгоди з  рішенням суду, сторони по справі згідно ст. 294 ЦПК України, подають  заяву  про  апеляційне  оскарження  на рішення суду  першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення  рішення.  Апеляційна скарга на  рішення  суду  подається  протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  Заява про  апеляційне  оскарження  чи  апеляційна  скарга, подані   після  закінчення  строків,  встановлених  цією  статтею, залишаються без розгляду,  якщо апеляційний суд за  заявою  особи, яка  їх  подала,  не знайде підстав для поновлення строку,  про що виноситься відповідна ухвала.
        За кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається виконавчий лист (згідно  ст. 368 ЦПК України). Громадянин, отримавший виконавчий лист несе повну відповідальність за його подальше зберігання.
        Для виконання рішення суду громадянин звертається до Відділу Державної виконавчої служби  за  місцем  проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна (ст. 20 Закону України «Про виконавче  провадження»). Після цього, за виконання рішень суду відповідають Відділи Державних виконавчих служб.

Заступник керівника апарату суду: Волокітін А.О.